مراقبت و سلامتی

انواع استراحت را بشناسیم

استراحت

رفع استرس با  استراحت

استراحت کردن در طول زندگی از موارد ضروری است که آدمی به آن نیاز دارد.

همه ما با گذشت زمان به انرژی بیشتری نیاز داریم. البته این یک چالش خسته کننده در جریان زندگی همه ماست.

بهترین راه برای به دست آوردن انرژی ، تکمیل مجدد خود از طریق استراحت مناسب است. استراحت همان خواب نیست. این امر شامل فعالیت های ترمیمی است که انجام می شود. همچنین کمک می کند مخازن انرژی که در طول روز از دست داده می شود ، احیا گردد.

انسان همیشه در حال کار و استفاده از انرژی است، بنابراین در حال تهی شدن می باشد. استراحت واقعاً بدن را دوباره احیا می کند.

هر کاری که آدمی انجام می دهد از یک انرژی متفاوت استخراج می شود. بهترین استراحت زمانی اتفاق می افتد که شما انرژی خاصی را که به طور منظم از بین می برید احیا کنید.

 

انواع استراحت

یادگیری نحوه استراحت مناسب و نوع مناسب آن بسیار مهم است. یافته های پزشکی می گوید خواب کافی به تنهایی برای کاهش استرس جوابگو نیست و 7 نوع استراحت جسمی، ذهنی و روحی لازم است.

استراحت ذهنی (Mental)

اگر برای تمرکز کردن یا به خواب رفتن مشکل دارید،این استراحت به شما کمک می کند . مدیتیشن کنید ، ذهن خود را ساکت کنید و روی آنچه واقعاً مهم است تمرکز کنید.

 

استراحت اجتماعی(physical)

اگراز نزدیک با مردم سر و کار دارید یا در محیط های پر چالش کار می کنید به این نوع استراحت نیاز دارید. در واقع زمانی است که شما وقت خود را صرف روابطی می کنید که دوستشان دارید . با افرادی که زندگی شما را ارتقا می بخشند، ارتباط بگیرید. همه ما به شخصی احتیاج داریم که بتوانیم با او صادق باشیم و بگوییم ، من خوب نیستم. مضطربم. من می ترسم .

 

استراحت عاطفی(Emotional)

بعد از شرکت در یک مراسم تدفین یا دیدن فیلم غمگین  با کسی که شنونده خوبی است صحبت  کنید. توانایی بیان عمیق ترین احساسات خود به دیگران و بیانگر خود واقعی شماست. احساسات خود را به اشتراک بگذارید.

 

استراحت معنوی(Spiritual)

یعنی درک این که هر کسی نیاز دارد احساس کند زندگی او معنا و هدف دارد. احساس این که بخشی از یک هستی بزرگتر هستید. اینکه در این عرصه بزرگ شما دارای جایگاه بوده و به آن تعلق دارید.

 

استراحت خلاقانه(Creative)

نوعی استراحت است که به شما الهام و انگیزه می دهد. کمک می کند زیبایی را در هر شکلی که هست  تجربه کنید زیبایی هایی مثل تئاتر و نمایش. بودن در طبیعت شگفتی و الهام را برمی انگیزد. آنچه را که سوئیچ خلاقیت شما را دور می زند پیدا کنید و آن را انجام دهید.

 

استراحت حسی(Sensory)

اگر همه روز را پشت صفحه کامپیوتر می گذرانید، به استراحت حسی نیاز دارید . یعنی باید از نور زیاد ، صدای بلند و تماس های کاری دوربمانید. به شما کمک می کند تا از صدای پس زمینه ، از جمله خودگفتاری منفی و دستگاه های دیجیتال ، رهایی یابید و آرامش بدست آورید.بهتر است وقت خود را پیدا کنید تا در سکوت تنها باشید . همچنین شب هنگام که به رختخواب می روید ، اطمینان حاصل کنید که اتاق تا آنجا که ممکن است تاریک و ساکت باشد. به حواس خود فرصت دهید تا کاملاً آرام و شارژ کنند.

 

استراحت جسمی (physical)

می‌تواند فعالیت‌هایی مثل یوگا، حرکات کششی یاماساژ باشد که به بدن کمک می کند از فشار بیرون بیاید. همچنین مواردی که بدن شما را از دردهای عضلانی و تنش راحت می کند و به بهبود خواب کمک می کند. حرکت کنید، حرکت آرام گردش خون را بهبود می بخشد. این امر باعث می شود بدن شما احساس بهتری داشته باشد.

چه نوع استراحتی را نیاز دارید؟

پس از شناسایی مناطقی که در آنها ضعف دارید ، می توانید برای ساخت و بهبود آنها کار کنید.

مهم است که در طول روز استراحت خود را در نقاط مختلف ایجاد کنید تا همیشه در شارژ باشید.

 

تکنیک های استراحت

ساعت ها برای کار پشت میز کار ننشینید. اگر این دو تکنیک ساده را تمرین کنید ، بهره وری بیشتری خواهید داشت و احساس انرژی و انگیزه می کنید.

 

زنگ تفریح در طول کار ، بطور منظم

برای یک ساعت و نیم یا دو ساعت ، کار خود را انجام دهید.  واقعاً بر روی آن تمرکز کنید. وقتی زمان تمام شد [در صورت نیاز زنگ ساعت را تنظیم کنید] ، چند لحظه از کار خود فاصله بگیرید. شانه ها را به عقب بکشید ، و کشش دهید. چند حرکت گردن انجام دهید. از روی صندلی بلند شوید ، سریع قدم بزنید ، یک لیوان آب بردارید. این به شما کمک می کند از نظر ذهنی ، خلاقیت و جسمی دوباره احیا کنید. نتیجتا در پایان روز کمتر احساس خستگی می کنید.

 

خاموش کردن همه لوازم الکترونیکی و اعلان ها

آلارم های تلفن و رایانه منبع استرس بی وقفه ای است. بیشتر ما فقط برای پیام های متنی و تماس تلفنی به اعلان نیاز داریم. بقیه را خاموش کنید. اگر شما مجبورید ایمیل خود را مرتباً از نظر کار بررسی کنید ، سه تا پنج دوره در طول روز برای خواندن و پاسخ به ایمیل تنظیم کنید..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 11 =