دارویی, مطالب روز

تقویت سیستم ایمنی بدن

راه های تقویت سیستم ایمنی بدن چیست؟

 عالیفتقویت سیستم ایمنی:

پایین بودن سطح سیستم ایمنی یکی از مهمترین مشکلات کنونی بشر میباشد. وضعیت نا مناسب تغذیه افراد، پایین بودن کیفیت زندگی، آلودگی هوا، خواب ناکافی، بالا بودن سطح استرس و… باعث پایین آمدن سطح سیستم ایمنی میشود. در این مقاله به چگونگی تقویت سیستم ایمنی بدن بپردازیم.


خواب ناکافی:

همه ما فکر میکنیم که خوابیدن صرفا برای رفع خستگی میباشد. اما نباید قدرت خواب شبانگاهی را دست کم بگیریم.  خواب به بدن امکان تقویت انرژی و تغذیه به بافت های بدن را میدهد و استرس های در طول روز را کاهش میدهد. بهتر است بدانید خواب ناکافی باعث کاهش گلوبول های سفید میشود و در نتیج بدن نمیتواند با باکتری ها و یا عفونت ها مبارزه کند. خواب کمتر از 7 ساعت امکان ابتلا به بیماری های عفونی و ویروسی را افزایش میدهد.


رژیم غذایی سالم برای تقویت سیستم ایمنی بدن:

مصرف انواع میوه ها و سبزیجات یکی از روش های مناسب برای تقویت سیستم ایمنی بدن به شمار میرود. از آنجا که اکثر میوه ها و سبزیجات حاوی مقدار زیادی ویتامین C وD میباشد در تقویت بدن موثر است. اگر به هر یکی از این مواد غذایی حساسیت دارید میتوانید از مکمل های موجد در بازار استفاده کنید.


ویتامین C:

این ویتامین میتواند به افزایش گلوبول های سفید کمک کند.


ویتامین D:

اینویتامین دی میتواند در مبارزه با عفونت های تنفسی کمک کند.


غذاهای حاوی ویتامین D:

ماهی، زرده تخم مرغ ، آب پرتغال و….


کاهش استرس:

استرس یکی از مشکلات اساسی بدن به شمار میرود. معمولا استرس با پایین آورن گلوبول های سفید بدن باعث بروز بسیاری از بیماری ها در بدن میشود. استرس زیاد باعث ترشح بیش از حد کورتیزول میشود و همین امر باعث کاهش سیستم ایمنی بدن میشود.


راه های کاهش استرس:

ورزش

مدیتیشن

استراحت کافی

رفتن به فضای سبز و طبیعت

وقت گذاندن با دوستان یا کسانی که دوستشان دارید.


ورزش:

ورزش کردن را میتوان برای درمان هر مشکلی در نظر گرفت.

فعالیت بدنی به کاهش استرس و همچنین بهبود کیفیت خواب کمک میکند. فعالیت بدنی به بهبود حرکات ریه کمک میکند. برای ورزش کردن نیازی نیست که حتما به باشگاه بروید حتی میتوانید در خانه با انجام حرکات متوسط و به مدت نیم ساعت در روز ورزش کنید.

مکمل هایی مانند ایمونیس با دارا بودن مقدار زیادی از ویتامین ها، ریز مغذی ها و… میتواند به تقویت سیستم ایمنی بدن بپردازد و بدن را از حمله ویروسی محافظت نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *