سیستئین ب6+زینک بایوفرمولا

سیستئین ب6 +زینک بایوفرمولا چیست؟

سیستئین کجا پیدا می‌شود؟

این محصول یکی از 22 آمینو اسیدی می باشد که بدن برای ساخت پروتئین به آنها نیازمند است. دو مولکول سیستئین با هم ترکیب شده و آمینو اسید دیگری به نام Cystine را می‌سازند که برای تشکیل پوست، مو و ناخن بسیار قابل اهمیت می باشد. برای اینکه سیستین بتواند توسط پوست و مو مورد استفاده باشد اول باید به ال سیستئین تبدیل شود. بدن قادر است برای رشد موها مقدار خیلی کمی ال سیستئین تولید نماید. همچنین امکان جذب این آمینو اسید از طریق مواد غذایی نیز امکان دارد، سویا، بروکلی، پیاز، سیر و فلفل قرمز سرشار ازL Cystine هستند. این عنصر در حال حاضر در قالب مکمل نیز موجود می باشد و برای درمان ریزش مو توسط افراد مورد استفاده قرار دارد. این آمینو اسید سبب درمان سلامت عمومی فولیکول مو می‌شود که بخش زنده و اساسی ساختار موها هستند. این عنصر یک آمینو اسید غنی از سولفور می باشد که می تواند فورا توسط پوست مورد استفاده قرار بگیرد و یک ترکیب بسیار مهم برای فولیکول مو برای تولید موهای سالم و قوی می باشد.

نقش مهم ال-سیستئین برای رشد موها چیست؟

نقش اساسی ال-سیستئین برای رشد موها تولید انرژی، تحریک رشد، بازسازی و نوسازی فرآیندهای تشکیل و تکامل موها می باشد. تلوژن یکی از فازهای موجود در چرخه مو می باشد که در آن فولیکول‌ها در حالت استراحت قرار دارند. آناژن فاز دیگری می باشد که در آن فولیکول‌های مو فعال می باشند و مو تولید می کنند. در بسیاری از موارد ریزش مو درصد بیشتری از فولیکول‌های مو در فاز استراحت یا تلوژن قرار دارند که برای مانع از ریزش مو باید موها را وارد فاز فعال نمود. این عنصر سبب بیشترشدن 11% فاز آناژن در افراد زیرنظردرمان می‌شود. تحقیقات نشان داده که مصرف مکمل‌های دارای این آمینو اسید حتی ریزش موی آندروژنیک که ناشی از نداشتن  تعادل هورمونی در افراد است را درمان می‌کند همچنین نقش مهمی در تکامل فولیکول‌های سالم مو دارد و به همین دلیل سبب رشد موها می‌شود.

معجزه ویتامین B6 در رشد موها!

ویتامین B6 بکار رفته در این مکمل یکی از ویتامین‌های مفید برای پوست و مو می باشد. ویتامین ب 6 با افزایش سنتز هموگلوبین خون‌ رسانی فولیکول‌های مو را درمان کرده و از این طریق اکسیژن و مواد غذایی بیشتری در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. این ویتامین علاوه بر موارد فوق با ازبین رفتن مشکلات پوستی مثل درماتیت نیز از ریزش مو مانع می شود. ویتامین ب 6 برای استفاده از ال  سیستین در بدن الزامی می باشد و به آن اجازه می‌دهد در سنتز کراتین شرکت کند. تحقیقات نشان داده که تعادل میان این ماده و ویتامین B6 در بدن برای سلامت پوست و مو بسیار قابل  اهمیت می باشد زیرا کمبود ویتامین ب 6 مشارکت آن را در سنتز کراتین را مختل می‌کند زیرا با مصرف و خرید اینترنتی قرص سیستین B6 از طریق داروخانه آنلاین باهمانه از دریافت این ویتامین مهم اطمینان حاصل کنید.

ویتامین ب 6 یا پیریدوکسین نیز نقش مهمی در حفظ سلامت موها و پوست دارد و برای درمان و کم شدن ریزش مو یک ریزمغذی بسیار مفید می باشد. Cystine برای اینکه بدن بتواند از B6 به صورت مناسب استفاده کند، مورد نیاز می باشد. از طرف دیگر ب 6 سرعت جذب این عنصر را در بدن افزایش می‌دهد. این دو ریز مغذی در بسیاری از اعمال بدن مخصوصا مانع از ریزش مو نقش سینرژیک و بهم پیوسته ای دارند. یکی از تحقیقات صورت گرفته در رابطه با نقش Cystine و ب 6 بر روی بهبود ریزش مو نشان داده که این دو ریز مغذی اگر همزمان با هم مصرف شوند از ریزش موی القاء شده با مصرف سیگار نیز مانع می شوند. تحقیقات دیگری در رابطه با فایده های این دو ریزمغذی بر سلامت موها نشان داده که مصرف خوراکی دوزهای بالای ال سیستین و ویتامین ب6 از ریزش موی ناشی از مصرف دوکسوروبیسین که برای شیمی درمانی استفاده می‌شود را کم می کند.

مکانیسم B6 برای تقویت موها و مانع از ریزش چگونه می باشد؟

ویتامین B6 یک ویتامین محلول در آب و جزء ویتامین های گروه B است. این ویتامین به تبدیل مواد غذایی به انرژی کمک می‌کند و نقش کلیدی در فرآیندهای متابولیکی و حفظ سلامت اعصاب و روان دارد؛ اما تحقیقات بیشتر نشان داد که این ویتامین برای درمان ریزش مو نیز بسیار مفید است. مکانیسم B6 برای تقویت موها و جلوگیری از ریزش آن به این صورت است که این ویتامین باعث ورود آمینو اسید سیستین به فرآیند سنتز موها می‌شود. این ویتامین از آلوپسیا یا کچلی جلوگیری کرده و فرآیند تشکیل موهای جدید را تسریع می کند. این ویتامین نقش غیر مستقیمی در تشکیل موهای جدید دارد. مصرف این ویتامین با تولید آنزیم های خاص باعث می شود که موها از فاز تلوژن (فاز استراحت) وارد فاز آناژن (رشد فعال) شوند؛ بنابراین ویتامین ب6 نقش بسیار مهمی در تولید موهای جدید دارد.

آرژنین چگونه از ریزش موها مانع می شود؟ 

آرژنین آمینو اسید دیگری می باشد که در ترکیب این مکمل تقویت مو آمریکایی گنجانده ‌شده و در غلظت‌های بالا در فولیکول‌های فعال مو پیدا می‌شود. آرژنین سبب درمان خون ‌رسانی به فولیکول‌های مو شده و یک عملکرد تکمیلی و سینرژیک با ال سیستین دارد لذا با مصرف و خرید اینترنتی قرص سیستین ب6 از داروخانه آنلاین باهمانه و یا سایر مراکز معتبر و بهره مندی از خاصیت آرژنین موجود در ترکیبات این محصول از ریزش موهای خود مانع می شود

چرا مصرف زینک برای تقویت و جلوگیری از ریزش مو الزامی  می باشد؟

زینک یا روی یکی از ریزمغذی‌های الزامی است که برای حفظ سلامت پوست و مو بسیار قابل اهمیت است. بعلاوه روی یکی از ترکیبات الزامی برای تشکیل کراتین می باشد و فعالیت آنزیمی که سبب ریزش مو می‌شود را مهار می‌کند. زینک همچنین با محافظت از سلول‌ها در مقابل استرس اکسیداتیو به حفظ سلامت موها و ناخن‌ها کمک نموده و مانع ریزش مو می شود.

عوارض خظرناک کمبود زینک

زینک یک مینرال الزامی می باشد که بدن برای بیشتر فرآیندها به آن نیاز دارد ولی قادر به ذخیره کردن آن نیست. زینک برای عملکرد صحیح سیستم ایمنی، بهبود زخم ها، رشد و تقسیم سلول‌ها و حتی حس بویایی و چشایی مورد نیاز می باشد. این مینرال مفید و ضروری در انواع گوشت و بسیاری از غذاهای گیاهی وانواع آجیل موجود است. کمبود متوسط زینک سبب از دست رفتن اشتها، به عقب انداختن رشد و ایمنی ضعیف بدن می‌شود ولی کمبود شدید آن با علائمی مثل ریزش مو، زخم های پوستی و شب کوری و تاخیر در بلوغ جنسی خودش را نشان می‌دهد.

مکانیسم تاثیر زینک بر احیاء مو

اثر زینک برای مانع شدن از ریزش مو با مهار آنزیم 5-آلفا ردوکتاز انجام می شود که مهمترین آنزیم تبدیل کننده تستوسترون به دهیدروتستوسترون می باشد. ترکیب اخیر مهمترین عامل ریزش مو در آقایان و خانمهاست و تحقیقات نشان داده شده در افراد دچار ریزش مو سطح خونی زینک بسیار کمتر از سایر افراد است. به همین دلیل و بر اساس تحقیقات صورت گرفته افزایش مصرف زینک از طریق مصرف مکمل‌ها می‌تواند از ریزش مو جلوگیری نموده و حتی سبب افزایش رشد موها شود؛ زیرا زینک یک آنتی اکسیدان قوی می باشد که تاثیرات محیطی مضر بر روی رشد موها را به حداقل میرساند و به عبارتی موها را احیاء می نماید.

مزایا و خواصیت سیستین ب6  + زینک بایو فرمولا

مصرف این مکمل تقویت مو بایو فرمولا از همه ابعاد به رشد موها کمک نموده و ریزش مو را قطع می کند؛ زیرا سیستین، B6 و زینک با مکانیسمهای مشابه و گاها مکمل سبب افزایش رشد موها شده و از ریزش مو مانع می شوند.تقویت رشد فولیکول‌های مو، افزایش خون رسانی و اکسیژن رسانی به فولیکول‌ها و مهار کردن آنزیم 5–آلفا ردوکتاز بهترین کاری می باشد که می‌توان برای مانع و درمان ریزش مو در افراد انجام داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − شانزده =