سلامت بدن

چای سبز یا قهوه؟

چای سبز و قهوه داروسازم دات کام

چای سبز بهتر است یا قهوه:

امروزه دو نوع از نوشیدنی هایی که طرفداران خود را دارد چای سبز و قهوه است. که هرکدام خواص و طرفداران خاص خود را دارد. در این میان افرادی هستند که جدا از خواص آن با توجه به ضائقه خویش به دنبال هر کدام میروند.

این موارد هر دو دارای خواص آنتی اکسیدانی است که از آسیب به رادیکال های آزاد جلوگیری میکند. باید بدانم برای در امان ماندن از رادیکال های آزاد فقط آنتی اکسیدان ها مهم نیستند. ورزش و تغذیه سالم از مهم ترین راه ها برای در امان ماندن از رادیکال های آزاد میباشد.


این دو نوشیدنی پر طرفدار خواص خود را دارند و برای انتخاب باید بین خوب و خوبتر و خواصی که به دنبال آن هستیم انتخاب کنیم.

خواص قهوه داروسازم دات کام

خواص قهوه بر سلامتی

اگر به دنبال میزان سلامت بیشتر هستید چای سبز بنوشید و حتی گزینه بهتر نیز میتوان از چای ماچا نام برد که از چای سبز غلیظ تر و همچنین پر خاصیت تر است.

اما اگر به دنبال کافئین هستید باید به سراغ قهوه بروید. اگر میخواهید روز خود را پر انرژی آغاز کنید پیشنهاد ما به شما نوشییدن یک فنجان قهوه میباشد. تفاوت بین قهوه و چای سبز را هنگام بیدار شدن از خواب میتوان به با شوک بیدار شدن از خواب و همچنین آرام بیدار شدن اشاره کرد.


بین چای سبز و قهوه کدام یک برای سرحال شدن مناسب است؟

چای سبز مثل همه انواع چای باعث بیداری شما میشود اما به روشی آرام و ملایم اما قهوه باعث با شوک بیدار شدن میشود. تحقیقات نشان میدهد میزان کافئین قهوه بسیار بیشتر از چای سبز میباشد و همین امر سبب میشود که برای بیداری بیشتر از نوشیدن قهوه استفاده کنید.

کافئین اثرات بسیار خوبی به بهبود عملکرد مغز دارد و همچنین خطر ابتلا به زوال عقل و دیابت نوع دو را کاهش میدهد. کافئین موجود در قهوه ضد سرطان بوده باعث افزایش سطح قند خون میشود.

از شباهت های این دو نوشیدنی میتوان به کاهش وزن و خواص آنتی اکسیدانی آنها اشاره کرد.

از جمله خواص چای سبز میتوان به جلوگیری از سکته قلبی، دیابت و افسردگی اشاره کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *