آرایشی بهداشتی, زیبایی

BB Cream در مقابل CC Cream: تفاوت آنها در چیست؟

BB Cream یا CC cream داروسازم.کام

BB Cream و CC Cream درواقع بسیار شبیه هستند، اما تفاوت های کلیدی بین این محصولات مهم است.

چه تازه وارد دنیای آرایش شده باشید و چه از طرفداران زیبایی باشید که با داغ ترین و جدیدترین ترندها به روز می شوید، احتمالاً با کرم بی بی و کرم سی سی آشنا شده اید. در حالی که هر دو کرم برای روزهایی که می‌خواهید یک آرایش حداقلی  داشته باشید یا به دنبال جایگزینی برای کرم پودر هستید، انتخاب‌های عالی هستند. البته فکر اینکه این دو قابل تعویض هستند اشتباه است.

با درک تفاوت بین این کرم‌های رنگی صورت، می‌توانید کرم مناسب را برای پوست خود انتخاب کنید.  و دیگر نگران روتین مراقبتی خود نباشید. در ادامه، ما تفاوت‌های بین BB Cream و CC cream و نحوه استفاده از هر کدام را پوشش می‌دهیم . تا بتوانید تعیین کنید که کدامیک برای اضافه کردن به روتین آرایشی تان بهتر است.

BB Cream-daroosazam

BB Cream

بی بی کرم، مخفف بالم زیبایی یا مومیایی کننده لک، اولین محصولی است که برای پوست استفاده می شود. به این معنی که برای آبرسانی، روشن کردن، محافظت یا مات کردن پوست استفاده می گردد. کرم بی بی اساساً یک ترکیب آرایشی چند منظوره برای مراقبت از پوست است که پوششی شفاف تر از کرم پودر ارائه می دهد.

چه زمانی باید از BB cream استفاده کنم؟

کرم های بی بی به نوعی همه کاره هستند .  فرمول هایی برای انواع مختلف پوست وجود دارد. کرم BB زیبا کننده پوست به نوعی فرموله شده است تا بافت پوست را صاف ، ناهمواری پوست را اصلاح  و لکه ها را آبرسانی و پنهان کند.

اگر پوست شما قرمز به نظر می رسد – چه در اثر آسیب آفتاب یا آکنه –  کرم BB  به کاهش قرمزی کمک می کند. به لطف مزایای چندگانه آن، می توانید از پرایمر و مرطوب کننده صرف نظر کنید و فقط از این محصول تغییر رنگ استفاده کنید.

اگر پوست شما کدر به نظر می رسد،  کرم BB با رنگدانه های تغییر رنگ به احیای ظاهر پوست خسته کمک می کند. ظاهر پوست شما را تازه می کند، ظاهر پوست را برای داشتن پوستی یکدست اصلاح می کند و برای رطوبت تمام روز آبرسانی می کند.

 

نحوه استفاده از بی بی کرم

بی بی کرم برای استفاده روزمره یا برای هر کسی که آرایش سبک را ترجیح می دهد، عالی است . استفاده از آن آسان است.

  1. با پرایمر آرایشی شروع کنید تا پایه ای یکنواخت برای کرم BB خود ایجاد کنید.
  2. با استفاده از انگشتان خود یا یک اسفنج آرایشی، کرم BB را با حرکات دایره ای روی صورت خود صاف کنید . و در صورت نیاز پوششی ایجاد کنید.
  3. اگر به شما فشار می آورد یا فقط به دنبال پوششی سبک هستید، می توانید روتین آرایش خود را در اینجا متوقف کنید. اگر می‌خواهید کمی پوشش بیشتری داشته باشید یا می‌خواهید لکه‌های مشکل‌زا مانند آکنه یا پرپیگمانتاسیون را بیشتر پنهان کنید، می‌توانید کانسیلر یا پودر صورت را نیز اضافه کنید.

 

BB CreamCC cream

“CC” در کرم سی سی مخفف تصحیح رنگ یا تصحیح کننده پوست است. با استفاده از رنگ‌های مقابل یکدیگر در چرخه رنگ، ظاهر عیوب را خنثی می‌کند . (مثلاً سبز قرمز را خنثی می‌کند). به جای استفاده از کانسیلر و فونداسیون اصلاح کننده رنگ های مختلف، می توانید تمام نیازهای اصلاح رنگ و پوشش خود را با این یک محصول برطرف کنید.

 

چه زمانی باید از CC cream استفاده کنم؟

در روزهایی که نمی‌خواهید آرایش زیادی داشته باشید یا برای مدتی تحت فشار هستید، کرم سی سی نیز مفید است. کرم‌های سی سی که پوشش بیشتری نسبت به BB Cream ها دارند، فرمول‌های ضخیم‌تر و سنگین‌تری دارند . و می‌توانند به پنهان کردن بیشتر عیوب مانند لکه‌های تیره کمک کنند. همچنین می توانید به دنبال کرم CC باشید که با ضد آفتاب با طیف گسترده فرموله شده است . تا بتوانید مرحله دیگری از مراقبت روزانه از پوست خود را حذف کنید.

 

نحوه استفاده از CC Cream

افزودن کرم سی سی به روتین آرایش خود به شما یک پایه بی عیب و نقص می دهد بدون اینکه ابتدا نیازی به اصلاح کننده رنگ داشته باشید. در اینجا نحوه استفاده از آن آمده است.

  1. از یک پرایمر آرایشی، استفاده کنید تا ساییدگی کرم CC خود را بیشتر کنید.
  2. از آنجایی که کرم سی سی کمی غلیظتر از کرم بی بی است، باید از یک اسفنج یا برس آرایشی برای استفاده از آن استفاده کنید تا هر طور که می خواهید پوششی ایجاد کنید.
  3. کرم سی سی به معنای صاف کردن پوست است، بنابراین می توانید آرایش خود را در اینجا متوقف کنید یا طبق معمول بقیه کارهای معمول خود را ادامه دهید.

تفاوت بین BB Cream و CC Cream چیست؟

در عین تشابه، کرم سی سی پوشش بیشتری نسبت به کرم بی بی دارد. برای روزهایی که به آبرسانی بیشتر نیاز دارید، می خواهید پوششی روشن تر و ظاهری طبیعی داشته باشید، از کرم BB استفاده کنید، و زمانی که می خواهید بازده رنگ بیشتری و همچنین اصلاح رنگ داشته باشید، از کرم CC استفاده کنید.

 

BB Cream در مقابل CC Cream برای انواع پوست

وقتی صحبت از نوع پوست می شود، هم کرم بی بی و هم کرم سی سی می توانند برای پوست های خشک، چرب، مستعد آکنه و بالغ کار کنند.  شما باید به فرمول خاص و لیست مواد تشکیل دهنده نگاه کنید تا بهترین مورد را برای خود پیدا کنید.

 

برای پوست خشک

از آنجایی که کرم سی سی کمی ضخیم تر از کرم بی بی است، پوست های خشک از استفاده از این فرمول ها سود می برند.

 

برای پوست های چرب

BB Cream سبک وزن است، بنابراین برای انواع پوست های چرب که می خواهند بدون احساس سنگینی یا ناراحتی که برخی از محصولات می توانند ایجاد کنند، پوشش خوبی دارند.

 

برای پوست های مختلط

پوست های مختلط می توانند به BB Cream یا CC cream دسترسی پیدا کنند یا حتی می توانید از هر دو محصول بر اساس نیاز آنها در نواحی مختلف صورت خود استفاده کنید. به عنوان مثال، کرم BB ممکن است برای منطقه T شما بهترین باشد تا از چربی اضافی در آنجا جلوگیری کند، در حالی که کرم CC می تواند برای گونه های خشک شما مفید باشد.

 

پوست مستعد آکنه

کرم سی سی یک انتخاب عالی برای کسانی است که پوست مستعد آکنه دارند، زیرا می توانید فرمول رنگی را انتخاب کنید که ظاهر لک ها یا جای آکنه شما را از بین ببرد. سعی کنید به دنبال یکی غیر کومدون زا باشید تا منافذ پوستتان را مسدود نکنید و جوش هایتان را بیشتر تشدید نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *