دسته‌بندی نشده

بهترین قرص آهن برای درمان کم خونی

بهترین قرص آهن برای درمان کم خونی

بر اساس آخرین یافته از مقالات روز دنیا افراد بسیاری در سرتاسر دنیا دچار فقر آهن هستند . این شایع ترین کمبود تغذیه ای در سراسر جهان است که باعث ضعف و خستگی شدید می شود.  کمبود آهن همه سنین را تحت تاثیر قرار می دهد، کودکان، زنان باردار و افرادی که دیالیز کلیه می شوند از جمله افرادی هستند که در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند . لازم به ذکر است که این بیماری در میان بانوان شایع تر از آقایان بوده . عنصر آهن جزء ضروری هموگلوبین (پروتئین موجود در گلبول‌های قرمز خون) است که اکسیژن را از ریه‌ها به بافت‌ها منتقل می‌کند. آهن همچنین در رشد فیزیکی، رشد عصبی، عملکرد سلولی و سنتز بعضی از هورمون‌ها نقش دارد. آهن همچنین در تولید آدنوزین تری فسفات (ATP)، منبع انرژی بدن نقش دارد. آهن در بدن به صورت فریتین (در کبد، طحال، بافت عضلانی و مغز استخوان) ذخیره می‌شود و توسط ترانسفرین (پروتئینی در خون که به آهن متصل می‌شود) به سراسر بدن منتقل می‌شود. عوامل خاصی می توانند جذب آهن غیر هم را بهبود بخشند یا از آن جلوگیری کنند.

ما در این مقاله  به بررسی بیشتر مکمل های آهن خواهیم پرداخت و درانتها شما می توانید برای خرید دارو اینترنتی آهن بهترین انتخاب را داشته باشید .

درمان کم خونی فقر آهن

آهن یک ماده معدنی ضروری است که برای زندگی انسان مورد نیاز است. کمبود آهن می تواند منجر به کم خونی شود. شایع ترین بیماری که نیاز به خرید قرص آهن دارد، کم خونی فقر آهن است . مصرف روزانه‌ مکمل‌ قرص آهن بخش مهمی از فرآیند درمان کم‌خونی فقر آهن به شمار می‌رود.  از سوی دیگر، مصرف قرص آهن بیش از حد نیاز در بدن می تواند منجر به شرایطی به نام هموکروماتوز شود که می تواند باعث دیابت، آسیب کبدی و تغییر رنگ پوست شود. برخلاف سایر مواد مغذی، آهن اضافی نمی تواند توسط بدن انسان دفع شود. به همین دلیل، شما نباید بدون مشورت با پزشک که آیا به آهن اضافی نیاز دارید یا خیر اقدم به خرید قرص آهن بکنید. برای درمان کم خونی فقر آهن، پزشک ممکن است مصرف مکمل های آهن را در کنار یک رژیم غذایی مناسب به شما توصیه کند. مکمل آهن برای تمام گروه های سنی به شکل های کوناگون در دسترس است به طور مثال به صورت مایع (قطره -شربت) و پودر برای نوزادان و کودکان و نیز به صورت قرص و کپسول برای بزرگسالان در دسترس می باشد.

قرص آهن برای خانم ها برای درمان کم خونی

طبق آخرین تحقیقات روز دنیا ، حدود 30 درصد از بانوان 15-49 ساله در سراسر جهان مبتلا کم خونی آهن هستند. خانم ها به دلایل شرایط بیولوژیکی بدنی به علت از دست دادن خون در دوران قاعدگی یا در دوران بارداری یا شیردهی در معرض خطر بیشتری برای کمبود آهن هستند در نتیجه نیاز بدن برای کارکرد طبیعی به آهن در این دوران بیشتر و ضروری است. با توجه به اهمیت این مسئله شرکت های دارویی مکمل های آهن  خارجی و ایرانی مختلفی را در دسترس مردم قرار داده اند. برای تعیین بهترین قرص آهن برای خانم ها، المان های مختلفی باید بررسی شود ֚ به صورت کلی همراه بودن ویتامین C و فولیک اسید با آهن جذب و تاثیر پذیری مکمل را موثر تر می کند.  ما در ادامه به معرفی بهترین برند های قرص آهن ایرانی و خارجی برای درمان کم خونی خواهیم پرداخت.

بهترین قرص آهن خارجی برای درمان کم خونی

بهترین قرص آهن خارجی برای درمان کم خونی

استفاده از قرص آهن در کنار یک رژیم غذایی مناسب در دسترس ترین شیوه برای درمان کم خونی است. برای معرفی بهترین قرص کم خونی خارجی می توان به لیست پایین اشاره کرد:

قرص آهن سیدرال فورت

کپسول سیدرال فورت فارمانوترا، یک مکمل غذایی از آهن سوکروزمیال در کپسول‌های لیپوزومی با جذب بالا است به عنوان یکی از بهترین قرص آهن برای افراد مبتلا به بیماری‌هایی نظیر خونریزی‌های گوارشی، بیماری مزمن کلیوی، مشکلات بدخیم خونی و … به شمار می‌رود. کپسول سیدرال فورت علاوه‌بر آهن، دارای ویتامین سی است که به جذب بهتر آهن کمک می‌کند. بهترین زمان مصرف این دارو قبل از خواب و بعد از غذا است.این قرص ساخت کشور ایتالیا بوده و دارای مجوز از سازمان غذا و داروی ایران است.

قرص آهن سیدرال کلاسیک

مکمل بعدی، کپسول سیدرال فارمانوترا  کلاسیک است‌. کپسول سیدرال کلاسیک گلوتن و پروتئین شیر ندارد و برای افراد با رژیم خای غذایی مختلف مناسب است.

بهترین قرص آهن ایرانی برای درمان کم خونی

بهترین قرص آهن ایرانی برای درمان کم خونی

کپسول فلیپ

این کپسول تمام ریز مغذی های مورد نیاز در ساخت گلبول های قرمز را تامین می کند . به علت داشتن ویتامین C به جذب بهتر آهن کمک می کند . آهن این محصول به صورت لیپوزومال بوده و عارضه گوارشی نمی دهد.

کلام پایانی

مصرف قرص آهن ساده ترین و موثرترین راه درمان کم خونی است اما بسیاری از افراد برای تهیه یک قرص آهن مناسب دچار سردرگمی اند. افراد زیادی بهترین قرص آهن خارجی را نمی شناسند و یا اطلاعی از بهترین قرص آهن ایرانی برای درمان کم خونی ندارند.

سوالات متداول

بهترین قرص آهن خارجی درمان کم خونی برای مصرف روزانه چیست؟

برند فیفول و سیدرال فورات با داشتن ترکیبات موثر و جذب بالا پیشنهادات ما برای خرید هستند.

زمان مناسب مصرف قرص آهن برای درمان کم خونی چه موقعی است؟

توصیه می شود قرص آهن را شب ها دو ساعت بعد از شام مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *