دسته‌بندی نشده

زینک اکسایدچیست؟

زینک اکسایدچیست؟

زینک اکساید چیست؟

زینک اکساید چیست؟یک ماده معدنی ضد التهابی است.که برای مشکلات پوستی از قبیل آفتاب سوختگی/خراشیدگی وزخم های سطحی/عرق سوز شدن/درمان قرمزی

ماده اصلی تشکیل دهنده آن ضد آفتاب است.


زینک اکسایدچیست؟

1/آسیب پوستی:

زمانی که پوستتان دچارسوختگی شدید یا خراشیدگی جزئی برداشته باشد وحتی دچار گزیدگی حشرات شده است. میتوانید از پماد زینک به عنوان ماده ضد عفونی کننده و ترمیم کننده بافت های آسیب دیده استفاده کنید.

2/آفتاب سوختگی:

درصورتی که دچار آفتاب سوختگی شده اید وپوستتان دچار التهاب وقرمزی شده است بهترین گزینه استفاده از پماد زینک است که التهاب را رفع کرده  به بهبودسازی پوست کمک میکند.

3/سوزش والتهاب پای نوزاد:

پای نوزادان به دلیل بستن پوشک وقرار گرفتن در محیط بسته و مرطوب و ادرار سوختگی  دچار التهاب قرمزی و سوختگی می شود.ونوزاد شما را ناراحت میکند.برای رفع این مشکل می توانید از پماد زینک فیروز برای پای کودکان استفاده کنید.

4/دیگر آسیب های پوستی:

زینک اکساید باعث ازبین رفتن جوش/آکنه/لکه های پوستی هم چنین چربی های پوست را از بین می برد.این کرم چربی های پوست که تمایل به نفوذ درمنافذ پوست ایجاد جوش دارد را جذب می کند.مالاسما یک اختلال پوستی بوده که توسط لکه های قهوه ایی تیره برروی صورت تشخیص داده می شود.


مقدار مصرف زینک اکسایدچیست؟

روزانه چندین بار به مقدار لازم میتواند روی ضایعه بمالید .

نحوه مصرف زینک اکساید چیست؟

قبل از استفاده دست هایتان را با آب وصابون خوب بشوییدوخشک کنید.سپس مقداری از پماد را روی صورت بمالیدبعد از استفاده حتما دست های خود را به خوبی بشورید.


زینک اکسایدچیست؟با چه دارویی تداخل دارد:

داروهای موضعی پوست معمولا با دارو های دیگر تداخل ایجاد نمی کند.اما بسیاری از داروها هستند ک حساسیت ابجاد میکنند.بنابراین حتما با پزشک مشورت کنید.


توجه

زینک اکساید چیست؟

اخطار آن را به دیگران تجویزنکنید

دردسترس کودکان قرار ندهید

در صورت حساسیت به مواد موجود در پماد زینک اکساید از آن استفاده نکنید

در صورت استفاده پماد به عنوان یک ضد آفتاب آن را دورچشم نمالید

نکته

هنگام استفاده از این داروباید کاملا مراقب باشید که هیچ برخوردی با بدن شما مثل چشم و دهان نداشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *