دسته‌بندی نشده

زینک پلاس ب_کمپلکس مخصوص کودکان و نوجوانان

زینک ب کمپلکس داروسازم دات کام

کپسول زینک پلاس:

کپسول زینک پلاس مخصوص کودکان به کودکان در حال رشد برای رشد بهتر و همچنین به سلامت پوست و مو ناخن آنها کمک میکند. با توجه به اینکه اکثر کودکان از مشکل کمبود زینک رنج میبرند باید از مکمل های مخصوص کودکان استفاده کنند.

اهمیت زینک:

مصرف زینک در کودکان آنقدر اهمیت دارد که میتوان اگر کمبود آن جبران نشود میتواند تا زمان پیری عواقب آن گریبانگیر فرد شود. زینک نقش بسیار زیادی در رشد و نمو کودکان دارد و همچنین باعث افزایش سطح هوش کودکان نیز میشود. از آنجایی که بدن به طور طبیعی روی تولید نمیکند باید آن را از طریق مواد غذایی و مکمل ها آن را جذب کرد.

علائم کمبود زینک در کودکان علائمی نظیر سرما خوردگی، اختلال در حافظه و یادگیری میباشد.

کپسول زینک پلاس ب کمپلکس دارای انواع ویتامین ( ب1، ب2، ب3، ب5، ب6، ب12) بیوتین و اسید فولیک میباشد. روی از عناصر مهم بدن میباشد که روی بینایی، چشایی، بویایی، ترمیم زخم، تقسیم سلولی و تکامل دوران کودکی و بلوغ نقش دارد. روی یکی از بهترین مواد معدنی برای تقویت مو و پوست و ناخن نقش دارد.

زینک ب کمپلکس داروسازم دات کام

موارد مصرف زینک ب کمپلکس در کودکان

مزایای کپسول زینک ب کمپلس:

کمک به سلامت ناخن و پوست

تقویت رشد جسمی و ذهنی

پیشگیری از سوء تغذیه

عدم احساس بو و حالت ناخوشایند هنگام مصرف

این دارو در افزایش قد کودکان نیز کاربرد دارد.

روش مصرف:

در کودکان 4 تا 12 ساله باید روزانه دو عدد کپسول به همراه غذا میل شود. کپسول را با مقداری آب میل کنید و به هیچ وجه آن را خرد نکنید و نجوید.

 عوارض مصرف:

تاکنون عوارض چندانی از مصرف این دارو مشاهده نشده است اما امکان دارد در مصرف بیش از حد آن عوارض گوارشی را به دنبال داشته باشد.

نحوه نگهداری:

از مصرف دارو تاریخ گذشته خودداری کنید.

دور از دسترس اطفال نگهداری شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *