دسته‌بندی نشده

یوگا درمانی چیست؟

یوگا داروسازم دات کام

تاثیر یوگا بر بدن:

یوگا نوعی ورزش کششی میباشد که قدمت آن به هفت هزار سال پیش بر میگردد. این ورزش یک آیین معنوی به شمار میرود. این ورزش یک تمرین ذهنی، جسمی و روحانی میباشد که فواید بسیار زیادی برای بدن و در بالا بردن کیفیت زندگی نقش دارد. در یوگا تمرینات تنفسی، جسمی و تمرکزی انجام میدهند تا به آرامش ذهنی و جسمی برسند. یوگا در بهبود روابط افراد نیز نقش دارد. ورزش یوگا به مدیتیشن نیز متصل میباشد پس به این ترتیب میتوان گفت هرچه کیفیت یوگا بیشتر باشد مدیتیشن نیز با کیفیت تر میشود.

انواع یوگا:

انواع مختلفی از این ورزش زیبا وجود دارد اما انجام آن در هر حالت میتواند باعث تقویت استخوان ها و عضلات، آرامش، قدرت ، انعطاف پذیری و مهم تر از همه باعث حال خوب شود. یوگا انواع مختلفی دارد که شامل هاتا، یانگار، بیکرام، یوگا بارداری، آشتانگا، کوندالینی میشود.

آشتانگا:

نوعی از یوگا میباشد که تمرکز آن بر روی تنفس میباشد که از قدیمی ترین نوع یوگا به شمار میرود.

آشتانگا داروسازم دات کام

حرکت آشتانگا

بیکرام:

بیکرام که یوگا داغ نیز معروف است در اتاقی با دمای 105 درجه فارنهایت و رطوبت 40 درصد انجام میشود. و دارای 26 حرکت مختلف نیز میباشد.

بیکرام داروسازم دات کام

فواید بیکرام بر سلامتی

یانگار:

نوعی از حرکت یوگا میباشد که با استفاده از وسایل دیگر در جهت حفظ تراز و تعادل بدن انجام میشود.

هاتا:

یکی از روش های ابتدایی یوگا به شمار میرود که در آن با استفاده از مهارت های تنفس حال خوب را در فرد ایجاد میکند. این تکنیک یکی از تکنیک های ابتدایی برای کسانی که تازه شروع کرده اند میباشد.

هاتا داروسازم دات کام

فواید هاتا

کوندالینی:

یکی از روش ها متداول برای آزاد کردن انرژی درونی میباشد. این روش با شعار های آرام بخش شروع میشود و با آواز تمام میشود.

یوگا بارداری:

این نوع یوگا در خانم های باردار باعث زایمان راحت تر و همچنین برگشتن به فرم اولیه بعد از زایمان میشود.

یوگا و بارداری داروسازم دات کام

فواید یوگا بر بدن

فواید یوگا:

بهبود انواع بیماری ها همچون سرطان، سکته مغزی،روماتیسم مفصلی نقش دارد. مورد بعدی افزایش انعطاف پذیری میباشد. انعطاف پذیری یکی از مهم ترین اهداف افراد برای انجام یوگا میباشد. با انجام فقط روزی 20 دقیقه یوگا پس از 3 ماه نتیجه آن را خواهید دید. بهبود تنفس، کاهش وزن، سلامت قلب از جمله فواید جسمانی یوگا میباشد.

فواید یوگا برای روح و ذهن:

بهبود افسردگی:

طبق تحقیقات انجام شده درصد بسیار بالایی از  مردم جهان از افسردگی رنج میبرند. و درصد بالایی از آنها پس از مراجعه به روان پزشک مجبور به استفاده از قرص های ضد افسردگی میشوند که عوارض باورنکردنی ای بر روی سلامت روح و جسم میگذارد.

بهبود عملکرد مغز:

یوگا عملکرد مغز را بهبود میبخشد و همچنین باعث افزایش قدرت تصمیم گیری و انعطاف مغزی میشود.

کاهش استرس:

تاثیر یوگا برای رفع استرس بسیار زیاد میباشد. این در حالیست که استرس منشا تمام بیماری هاست. پس باید توجه داشته باشید باید ابتدا منشا را درمان کنید. همچنین باعث افزایش تمرکز و تعادل میشود.

همان طور که میدانید با انجام ورزش هورمون اندروفین ترشح میشود که باعث ایجاد حال خوب در شما میشود. یوگا نیز به عنوان مسکنی طبیعی میباشد و باعث بهبود خلق و خوی فرد میشود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *