دارویی, سلامت بدن

کرم زگیل تناسلی و راه های درمان زگیل تناسلی

کرم زگیل تناسلی

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی در اثر ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) از راه رابطه جنسی انتقال پیدا می کند که یکی از شایع ترین ویروس ها می باشد و در خارجی ترین لایه دستگاه تناسلی مردان و بانوان به وجود می آید.

علائم زگیل تناسلی

این بیماری گاهی میتواند بدون علائم باشد و گاهی نیز میتواند همراه با علائمی همچون سوزش و خارش و یا حساسیت همراه باشد ولی به طور کلی این ویروس نشانه ها و علائم دیگری نیز دارد که عبارتند از:

  • ایجاد زائده های گوشتی و سفت و گل کلمی در اطراف واژن و مقعد
  • هر قسمتی از بدن که در معرض رابطه جنسی باشد احتمال ابتلا به این بیماری را دارد. یعنی واژن، مقعد، کشاله ران، گلو، ران، دهانه رحم و استکروتوم در مردان در معرض ابتلا به این بیماری است.
  • سوزش و خارش و درد در ناحیه تناسلی
  • اگر زگیل تناسلی در قسمت داخلی واژن باشد میتواند علائمی همچون خونریزی بعد از رابطه جنسی و همچنین بروز علائم غیر طبیعی بعد از رابطه جنسی اشاره کرد.
  • ایجاد زگیل و برامدگی در اطراف دهان، زبان، لب و گلو در افرادی که رابطه جنسی دهانی داشته اند.
  • ترشح و رطوبت در اطراف زگیل
  • انسداد مجاری ادراری در صورتی که زگیل در مجاری ایجاد شده باشد.

علائم زگیل تناسلی

زگیل تناسلی در کدام قسمت های بدن فرد ایجاد می شود؟

ویروس های اچ پی وی که باعث ایجاد زگیل می شوند دو نوع هستند برحی از آن ها بر روی پوست دست و انگشتان ایجاد می شوند و برخی دیگر تمایل دارند بر روی نواحی تناسلی ایجاد شوند که در بانوان بیشتر در قسمت داخلی و خارجی دیواره واژن، دهانه رحم و اطراف مقعد دیده می‌شود و در آقایان زگیل‌ها بیشتر روی نوک یا ساقه آلت، بیضه‌ها، اطراف آلت تناسلی یا ناحیه مقعد ظاهر می‌شود.زگیل تناسلی خارجی در بانوان و اقایان معمولا در ناحیه بین آلت تناسلی و مقعد ایجاد میشود. اگر مرد یا زن تماس جنسی دهانی برقرار کنند و یکی از آن ها آلوده به این ویروس باشد در دهان و حتی گلوی فرد نیز می تواند ایجاد شود.

درمان قطعی زگیل تناسلی

زگیل تناسلی کنترل می شود و وقتی درمان شروع می شود، زگیل ها از بین می روند ولی شما هنوز مبتلا به این ویروس می باشید. ممکن است گاهی اوقات ویروس خود به خود از بین رود اما در بعضی افراد این بیماری مجدد بر می گردد، البته افرادی هم هستند بیماری به آن ها بر نمی گردد.

راه های متخلفی برای درمان زگیل تناسلی وجود دارد که با توجه به نوع، حجم و تعداد زگیل ها پزشک مربوطه درمان های متفاوتی را تجویز می کند که این راه های عبارتند از:

کرایوتراپی

در روش کرایوتراپی یا همان سرما درمانی، ضایعات پوستی مانند زگیل منجمد می شوند و بسیار روش کاربردی و کم هزینه می باشد.از نیتروژن مایع که نقطه جوش منفی 196 درجه سانتی گراد دارد، استفاده می شود و بر روی ضایعه زده می شود که به مدت چند ثانیه فریز می شود که سبب تحریب ناگهانی و سریع در سلول می شود.اگر زگیل ویروسی قوی باشد چندین بار انجام می دهند به طوری که بعد از این که منجمد شد اجازه میدهند ذوب شود و از دوباره منجمد می کنند.

کرایوتراپی

الکتروکوتر

در این روش از الکتریسیته استفاده می کنند به این صورت که جریان برقی که وجود دارد باعث می شود سوزن که داخل زگیل شده است گرم شود اما نگران نباشید این جریان برق و گرما وارد بدن شحص بیمار نمی شود و معمولا یک بار برای برداشتن و درمان زگیل تناسلی انجام می شود به این نکته توجه داشته باشید که قبل از جراحی الکتروکوتر از دارو هایی که خون را رقیق می کند استفاده نکنید.

الکتروکوتر

لیزردرمانی

یکی از روش های موثری که وجود دارد و جوابدهی بسیارعالی دارد روش درمان با لیزر است زیرا بازگشت مجدد این بیماری در این روش خیلی کم است که در این روش از گاز کربن دی اکسید استفاده می شود به این صورت که به عمق بافتی که آسیب دیده وارد می شود و از همین راه زائده و ویروس را از بین می برد و قابل استفاده برای واژن و مقعد می باشد.

لیزر درمانی

جراحی

معمولا زمانی که زگیل تناسلی حجم زیادی داشته باشد، استفاده می شود.

درمان با اسیدسالیسیلیک

این اسید زگیل ها را به روش کراتولیز و لایه لایه به مرور از بین میبرد و البته این روش را با نواحی حساس بدن استفده نمی کنند.

کرم ضد زگیل تناسلی

از این کرم ها در درمان مشکلات پوستی مانند زائده های حاصل از ویروس پاپیلوما انسانی استفاده می شود و حتی از رشد خارجی سلول های مخرب پوستی مانند سرطان جلوگیری می کند. مانند پماد آلدارا

پماد زگیل تناسلی چیست؟

برای درمان زگیل تناسلی پماد هایی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده نمایید که عبارتند از:

پماد پودوفیلین

پودوفیلین کرم مخصوص زگیل تناسلی می باشد که فعالیت ویروس را با ایجاد بافت مرده سطحی در موضع زگیل، متوقف می کند و از تکثیر بیشتر آن جلوگیری می کند زیرا دارای خاصیت آنتی بیوتیکی می باشد.این پماد برای درمان زگیل تناسلی زنان که در ناحیه مجرای ادراری، واژن و مقعد دچار زگیل تناسلی شده اند و یا باردار هستند مناسب نیست.

پماد آلدارا و کیموسایت

بهترین پماد برای زگیل تناسلی، آلدارا می باشد که کرم درمان زگیل تناسلی است. هر دو پماد از ماده موثره ایمی کیمود 5 درصد تشکیل شده اند که بسیار قوی می باشد که سیستم ایمنی بدن فرد را افزایش داده و از این طریق به درمان بیماری کمک می کند. این پماد را فقط بزرگسالان و کودکان بالای 12 سال می توانند استفاده کنند این پماد به قاتل زگیل تناسلی معروف می باشد که برای درمان زگیل تناسلی خارجی و اطاف مقعدی و در خانم های باردار کاربرد دارد.

برای خرید کرم زگیل تناسلی می توانید از طریق سایت به صورت آنلاین اقدام کنید یا با شماره 09383000518 تماس بگیرید.

آلدارا و کیموسایت

پماد سینکاتچینز

سینکاتچینز کرم رفع زگیل تناسلی برای درمان زگیل تناسلی های داخلی و خارجی و همچنین زگیل های مقعد می توانید از این پماد استفاده نمایید البته از این پماد نمی توانید در ناحیه هایی از بدن که مرطوب هستند مانند واژن استفاده کنید.

پماد فرمالدئید

از این پماد که نوعی داروی شیمیایی است باید مدت طولانی استفاده شود تا در درمان زگیل های تناسلی موثر باشد.

کرم زگیل تناسلی مردان و کرم زگیل تناسلی زنان

درمان زائده های این بیماری خارج از چارچوب جنسی بوده و در مرد و زن یکسان میباشد به همین علت کرم برای زگیل تناسلی آقایان با خانم ها متنفاوت نیست و هر دو می توانند استفاده کنند که در داروخانه ما این کرم موجود بوده و به راحتی می توانید خریداری کنید.

مراجعه به پزشک برای بررسی زگیل تناسلی

برای بررسی اولیه زگیل تناسلی اولین پزشکی که باید به آن مراجعه کنید پزشک زنان است. متخصص عفونی و اورولوژی و متخصص بیماری های مقاربتی نیز میتواند در مراحل بعدی کمک شما کنید. در صورت داشتن علائم نگران کننده پس از رابطه جنسی محافظت نشده مانند خونریزی باید به متخصص زنان مراجعه کنید و باید حتما آزمایش HPV انجام دهید.

مشاوره با پزشک

سوالات متداول

آیا زگیل تناسلی زنان نشانه سرطان است؟

خیر، اچ پی وی نشانه سرطان نیست، برخی از سویه‌های ویروس اچ پی وی ممکن است به سرطان دهانه رحم تبدیل شوند.

آیا اپیلاسیون باعث ابتلا به اچ پی وی میگردد؟

اگر این عمل باعث خونریزی شود و وسایل استریل شده نباشند، احتمال ابتلا به این ویروس بسیار بالاست.

آیا ممکن است در استخر زگیل بگیریم؟

HPV از طریق تماس های معمولی مانند در آغوش گرفتن، دست دادن، یا اشتراک در حمام یا دوش گرفتن با کسی منتقل نمی شود.

به طور مشابه، جکوزی ها و استخرهای شنا خطری برای انتقال HPV نیستند ، مگر اینکه زوجی در حین حضور در آنجا رابطه جنسی داشته باشند.

آیا ممکن است مادر باعث الوده شدن فرزند شود؟

به ندرت ممکن است زگیل تناسلی به نوزاد منتقل شود که می تواند منجر به شرایط پزشکی شود.

آنها ممکن است چندین هفته پس از تولد در دهان یا گلوی خود زگیل ایجاد کنند و مشکلات تنفسی داشته باشند.

آیا بانوان کرم زگیل تناسلی جداگانه دارند؟

خیر، همانطور که پیش تر گفتیم کرم قابل استفاده برای درمان این زائده خارج از چارچوب جنسی میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *