دسته‌بندی نشده

حفظ سلامت روان در محل کار

حفظ سلامت روان در داروسازم دات کام

سلامت روان در محل کار:

یکی از مهم ترین اصول در محل کار حفظ سلامت روان میباشد. برخی از ارگان ها و سازمان ها به دلیل اهمیت ندادن به سلامت روان کارمندان خود با مشکلات متعددی رو ب رو شده اند. مدیران باید سالانه سلامت روان کارمندان خود را بررسی کنند. در ادامه بیشتر به این مورد میپردازیم.

سلامت روان از مهم ترین فاکتور ها برای داشتن زندگی راحت میباشد. بعضی از ویژگی هایی که میتوان افراد را دسته کسانی که سلامت روان گذاشت عبارتند از:

توانایی مهار کردن خشم

مهار کردن اضطراب ها و نگرانی ها

دست پیدا کردن به پتانسیل واقعیشان

مفید بودن برای جامعه

وقتی میگوییم فردی بیماری روانی ندارد به آن معنی نیست که اون از سلامت روانی برخوردار است. سلامت روانی افراد باید جزو اولویت ها باشد. سلامت روان و عملکرد انسان دو مفهوم مرتبط با همند که میتوانند انسان را به شکوفایی برسانند.


چرا داشتن سلامت روان در محل کار مهم است؟

سلامت روان باعث میشود احساسات خود را بشناسیم و همچنین آنها را به راحتی مهار کنیم. همچنین میتوان با آنها به صورت تعاملی برخورد کرد. افرادی که از سلامت روانی برخوردارند:

مسئولیت پذیرند

دائم در حال رشد هستند

استرسشان را کنترل میکنند

با تغییرات کنار می آیند.


سیاست های غلط:

سیاست های غلط در هر جامعه ای باعث بروز مشکلات زیادی میشود. از جمله این سیاست ها میتوان به

حقوق کم در قبال کار زیاد

مشکلات نور و بهداشت محل کار

خطرناک بودن نوع کار

اشاره کرد.

اکثر این فضا های کاری بیشتر طبق علایق خود و همچنین درامد های بیزنسی پیش میروند. این شرکت ها معمولا بیشتر روی سود آوری کار میکنند نه بر روی سلامت روان کارمندان خود.


فشار کاری زیاد:

برخی از مدیران توقعات زیاد و نابجایی دارند و در مقابل آن از کارمندان خود حمایت نمیکنند . در مقابل افزایش فشار کاری به افزایش حقوق کارمندان نمیپردازند و آنها دیگر انگیزه ای برای ادامه کار خود ندارند.

 

نداشتن امنیت شغلی:

وقتی شما در محلی کار کنید که دائم نگران این باشید که با کوچکترین خطا ممکن است کار خود را از دست بدهید. برخی از افراد ممکن است برای تامین خرجی خود و خانواده شان با مشکل رو ب رو شوند پس این یک مورد طبیعیست که یکی از دغدغه های اصلیشان حفظ موقعیت شغلیشان باشد.


روش های بهبود سلامت روان در محل کار:

در محل کار یک سری مسئولیت ها کارفرما باید در قبال کارمندان انجام دهد و بیشتر این قضیه مربوط به خود کارمندان میباشد.

انجام مراقبه قبل از شروع به کار

توجه به سلامت جسمانی و تغذیه ای

مراقبه و مدیتیشن

گسترش روابط


مسئولیت کارفرما در مقابل کارمندان:

فراهم کردن محیطی برای استراحت و  آرامش

بیمه سلامت

توجه به احساسات و عواطف افراد

در آخر باید بگوییم که مهم ترین مسئله در زندگی حفظ سلامت روان در هر صورت است یک امر ضروری است باید در هر شرایط به آن اهمیت دهید. زیرا که حفظ سلامت آن سلامتی جسم شما را تامین میکند. از طرفی علاوه بر کارفرما باید محیط را برای خود لذت بخش بسازید تا بتوانید بهترین کارایی خود را ارائه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *