آرایشی بهداشتی, زیبایی

چگونه پوست خوبی داشته باشیم؟

چگونه پوست خوبی داشته باشیم؟

چگونه پوست خوبی داشته باشیم؟

چگونه پوست خوبی داشته باشیم؟اما مراقبت از پوست به همان اندازه که مراقبت از بدن مهم است مراقبت از پوست بسیار ارزشمند است.چون بدن را از میکروب ها و عوامل عفونی حفظ میکند.پوست سالم نشانه بدن سالم گرشما پوستی سالم داشته باشید.یک پوست ظریف نرم به راحتی از یک پوست زمخت قابل تشخیص است.رژیم غذایی با غذای فرآوری شده به پوست شمااحساس تغییر رنگ دادن را می دهد.

گاهی اوقات با داشتن یک رژیم غذایی مناسب و مصرف ویتامین های مورد نیاز میتواند درخشندگی را به پوست هدیه داد.


چگونه پوست خوبی داشته باشیم؟

تمیز نگهداشتن پوست:

1:پوستتان را به طور منظم اما نه بیش از حد بشورید:

پوست شما از لایه ای از پوست مرده وچربی ها و باکتری ها پوشانده شده.تمیز شدن پوست برای سلامتی بسار ارزش دارد.

به طور کلی هیچ کس بیشتراز یک بار در روزو یا دوسه روز یک باربه دوش گرفتن احتیاج ندارد.

2:با آب گرم دوش بگیرید:

حمام کردن با آب گرم برای مدت خیلی طولانی میتواند چربی های مفیدو ضروری پوست شما را از بین می برد.

3:امگا بخورید:

چربی برای پوست سالم و ضروری است.به خصوص اسید های چرب 3و امگا 6.این اسید ها چرب پوست را مرطوب و روشن نگهداری می کند.مانع لکه شدن وخشکی پوست می شود.بهترین منابع برای  اسید های چرب گردو/روغن زیتون /دانه کتان است.

4 اب بنوشید

پوست مانندهرعضوبدن نیاز به هیدراتیاسون عملکردخوب دارد.میتواند از خشک شدن پوست و پوسته پوسته شدن پوست جلوگیری کند.


چگونه پوست خوبی داشته باشیم؟

ویتامین های مورد نیاز پوست:
ویتامین K:

چگونه پوست خوبی داشته باشیم؟ویتامین Kمیتواند.بهترین راه حل برای بهبودپوستی است.برای محو کردن تیرگی ها و چین چروب از این ویتامین استفاده شود.گرچه رژیم غذایی حاوی ویتامین به رفع  کمبود ویتامین کمک میکند.ولی بهترین راه برای تامین آن استفاده موضعی پماد ویا کرم حاوی این ویتامین است.

ویتامینE:

برای رفع خشکی پوست و خارش از این ویتامین برای پوست استفاده کنید.برای داشتن پوستی صاف ونرم سعی کنید آجیل/زیتون/اسفناج که سرشار از ویتامین Eهستند.

 ویتامینC:

چگونه پوست خوبی داشته باشیم ؟مرکبات/گل کلم/سبزیجات/فلفل سرشار ازماده های مغذی است.اصولا به عنوان یک مبارزه برای سرما خوردگی استفاده می شود.هنگامی که این ویتامین  استفاده می شودبه تولید کلاژن کمک میکند.کلاژن پروتینی است که در ماتریکس خارجی سلولی جانور وجود دارد.این ماده فروان ترین پروتین در بدن است.

ویتامینA:

این ویتامین برای نگهداری لازم است.اگر پوست شما سریع خشک می شود شما کمبود ویتامین Aمواجه هستید.این ویتامین رامیتوانید روزانه از طریق مصرف غذایی استفاده کنیدمانند:هویج/سبزیجات/سیب زمینی شیرین و سبزیجات برگ دار تامین کرد.

ویتامینB:

این ویتامین در مواد غذایی مثل:برنج/تخم مرغ/آردجو/موزیافت می شود.کمبود ویتامین Bباعث ریزش مومی شود.


استفاده از شوینده و پاک کننده صورت

صورتتان را هرروز بشورید.برای داشتن پوست صاف و شفاف باید پوست خود را مرطوب نگهداریم.چه پوست خشک و چه پوست چرب داشته باشید.باید از مرطوب کننده استفاده کنید تا از پوسه پوسته شدن و ایجاد لکه در پوست خود جلوگیری کنید.بسیاری از افراد از مرطوب کننده استفاده می کنند تا پوست خود را مرطوب نگهدارند.لوسیون ها و مرطوب کننده پوست محصولات روغنی هستند که میتواند بعضی از سلول های مرده را احیا کنند.


هر روز از ضد آفتاب استفاده کنید؟

پوست شما مهم ترین خروجی بدن شماست.باید از آن مراقبت کنید اگر بیشتر وقت خود را در خانه میگذرانید یا درمحل آفتابی زندگی نمی کنید.استفاده از ضد آفتاب برای شما چندان ضرورتی ندارد.اما از آنجایی که در طول رفت وآمد ها در معرض آفتاب قرار بگیرد باید از ضد آفتاب استفاده کرد.حتما از ضد آفتابی استفاده کنید که پوست شما را از اشعه آفتاب حفظ کرده.


استفاده از کرم ها وسرم های درمانی

روتین شبانه فرصت خوبی برای استفاده از مزیای کرم های مفید برای بهبود و تغذیه پوست است.کرم هایی نظیر کرم آبرسانی/ضد جوش/ضدچروک/ضدلک باتوجه به نیاز پوست برای داشتن پوستی صاف وشفاف نرم ولطیف ضروری است ونتیجه بسیار خوبی دارد.


استفاده از ماسک های خانگی به صورت روزانه و هفتگی

یکی از بهترین راه کارها برای زیبایی پوست استفاده از مواد طبیعی و ارزان خانگی و هیچ عوارض جانبی در کوتاه مدت و بلند مدت باقی نمیگذارد.استفاده از ماسک های صورت به عنوان یک روتین مراقبتی به عنوان یک روتین مراقبتی می تواند.تا حد زیادی به حفظ طراوت وشادابی پوست شما کمک می کند.


آب درمانی و مزایای آن برای پوستی روشن

قسمت اعظمی از بدن مارا آب تشکیل داده است.به صورت خیلی معمول توصیه شده که هرشخص حداقل روزی هشت لیوان آب بنوشید.تاآب مورد نیاز بدن تامین  شود.به طور کلی مصرف میزان قابل توجهی آب در طول روز به سالم ماندن و دفع سموم و هم چنین پیشگیری از بسیاری از بیماری موثر است.پوست هم از فایده های مصرف زیاد آب بی نصیب نیست وبا مصرف حدود 8تا 10 لیوان آب در روز بعد از مدت کوتاه میتوانید تغییرات را برروی پوست خود احساس کنید.


خوب خوابیدن

اگر خواب کافی نداشته باشید.تاثیر آن را روی پوست صورت شما مشخص می شود.چرا که شمارا خسته و بیحال نشان می دهد.برای داشتن پوست صاف و شفاف در طول شبانه روز باید حداقل 8ساعت بخوابید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *