دسته‌بندی نشده

قرص کلاژن مصرف کنیم یا پودر کلاژن؟

قرص کلاژن مصرف کنیم یا پودر کلاژن؟

“کلاژن” واژه ای پر سر و صدا در هر دو دنیای مراقبت از پوست و مکمل ها است. سلامت و شادابی پوست امروز از جمله مواردی است که فعالیت های زیاد ی را به خود اختصاص داده است. زیبایی و حفظ سلامت پوست از جمله دغدغه های گروه های سنی مختلف است. با توجه به سبک زندگی – فعالت های فردی و ژنتیک سلامت و شادابی پوست تحت تاثیر می تواند قرار بگیرد. جامعه مراقبت از پوست توصیه های گوناگونی  را برای ایجاد وقفه در روند پیری پوست و حفظ شادابی آن می کنند که از جمله این نکات می توان به خرید مکمل کلاژن اشاره کرد.

هرچه سطح کلاژن در پوست پایین تر بیاید، افتادگی پوست بیشتر شده و چین و چروک ها افزایش خواهد یافت. اما نگران نباشید؛ هنوز برای کمک به جوان ماندن پوست راهکارهای موثری وجود دارد. طی چند سال اخیر، مصرف مکمل کلاژن یک ماده کلیدی برای سلامت و شادابی پوست تبدیل شده است. محصولات حاوی کلاژن به صورت کرم، سرم، ماسک‌های ورقه‌ای و حتی شامپو در دسترس هستند، همچنین به شکل پودر، مکمل‌های نوشیدنی و نیز قرص به طور فزاینده‌ای مورد استقبال قرار می گیرند و در بسته بندی و برند های گوناگون در دسترس می‌باشند.

پودر کلاژن چیست؟

پودر کلاژن چیست؟

با گذر زمان توصیه می گرد برای داشتن پوستی درخشان و بدنی تندرستی روتین زندگی تغییر پیدا کند. استفاده از مکمل های دارویی از جمله راهکار هایی است که توصیه می گردد . برای اینکه بتوانبد همچنان  شادابی روزهای جوانی را در چهره خود زنده نگه دارید، یکی از موثرترین راهکارها که از آن به عنوان اکسیر جوانی نیز یاد می شود استفاده از قرص یا پودر کلاژن است.  وقتی صحبت از تطبیق پذیری مایعات و مواد غذایی برای مصرف می شود، پودر بی بدیل است. برخی از مکمل های کلاژن به شکل پودر هستند، در حالی که برخی دیگر در یک کپسول بسته بندی می شوند. بنابراین، کدام یک بهتر است، قرص کلاژن بهتر است یا پودر کلاژن؟ در این مقاله از داروسازم به بررسی این پرسش خواهیم پرداخت. این پرسش که پودر کلاژن چیست ما را به بررسی جزئی مولکول کلاژن هدایت می کند. کلاژن فراوان‌ترین پروتئین موجود در بدن است و از سه اسید آمینه گلایسین، پرولین و هیدروکسی پرولین تشکیل شده است. کلاژن ‌مولکولی است که قابلیت جذب مجدد توسط بدن را دارد، این مفهوم بدان معنا است که این پروتئین‌ها می‌توانند شکسته شده، تغییر یافته و مجددا جذب بدن شوند. پودر کلاژن تطبیق پذیرترین مکمل کلاژن است زیرا می توان آن را به راحتی در انواع دستورالعمل ها و نوشیدنی ها گنجاند.

قرص کلاژن بهتر است یا پودر کلاژن

در میان افرادی که قصد استفاده از مکمل های کلاژن را دارند این پرسش مطرح است که قرص کلاژن مصرف کنیم یا پودر کلاژن در پاسخ می توان گفت به طور کلی مقایسه میان پودر و قرص  بیشتر در مورد بودجه، سبک زندگی و ترجیحات مصرف شخصی است.بیشتر مکمل های کلاژن از نظر مواد تشکیل دهنده کم و بیش یکسان هستند. تفاوت‌ هریک مربوط به فرم‌هایی است که مکمل‌ها در آنها وجود دارد. علاوه بر این، مانند هر مکمل دیگری، منبع، دوز و سایر مواد افزوده شده در مکمل‌های کلاژن مختلف ممکن است بسیار متفاوت باشد. تفاوت اصلی بین قرص و پودر کلاژن به سادگی در شکل آنهاست. درحالیکه بسیاری از مردم فرم قرص را راحت‌ترین می‌دانند، کلاژن پودری می‌تواند تنوع بیشتری داشته باشد. در حالی که شکل قرص مناسب است، می تواند دوز کلاژن را نیز محدود کند. ویتامین C یک آنتی اکسیدان است که فواید بسیاری را برای سلامت کلی شما فراهم می کند – یکی از آنها تحریک و محافظت از تولید کلاژن در بدن شما است. هنگام خرید کلاژن، بررسی کنید که آیا ویتامین C یک ماده افزوده شده است، زیرا می تواند آن را نسبت به جایگزین فاقد ویتامین C برتری دهد. همچنین ممکن است کلمه “هیدرولیز شده” را روی برچسب مکمل های کلاژن خود مشاهده کنید، به این معنی که مکمل به قطعات کوچکتر شکسته شده است. کلاژن هیدرولیز شده همچنین به عنوان پپتیدهای کلاژن شناخته می شود. پپتیدهای کلاژن محبوب هستند زیرا به جذب آسان اسیدهای آمینه (ساختمان پروتئین ما) در بدن کمک می کنند.در نهایت خرید کلاژن به هر شکلی سلیقه ای است. توصیه داروسازم به شما استفاده از فرمت پودری است زیرا می تواند میزان دوز بیشتری از کلاژن را فراهم کند و همچنین به دلیل عدم وجود کپسول ژلاتینی در زمان کوتاه تری تاثیر خود را نشان دهد.

 مقایسه قرص کلاژن با پودر کلاژن قرص کلاژن پودر کلاژن
آنچه در یک بسته است کپسول ژلاتینی ساشه پودری
میزان مورد نیاز در یکبار مصرف 3-6 عدد کپسول 1-2 ساشه
میزان پروتئین کلاژن در هر وعده 3 گرم 7 گرم
قیمت رنج پایین تر نسبت به پودر رنج بالاتر نسبت به قرص
میزان جذب مشابه پودر مشابه قرص
نحوه ی مصرف مستقیم با یک لیوان آب در ترکیب با سایر نوشیدنی ها و غذا ها

کلام پایانی

در نهایت باید بگوییم استفاده از قرص و پودر تفاوت زیادی ندارد به طوریکه سلیقه شخصی و هدف از استفاده در انتخاب مورد توجه قرار می گیرد.

سوالات متداول

نحوه ی مصرف قرص و پودر کلاژن به چه صورتی است؟

مواردی وجود دارد که باید در ارتباط با  نحوه ی مصرف قرص و پودر کلاژن مورد توجه قرار گیرد:

صادقانه بگویم، مهم نیست که چه زمانی مکمل کلاژن خود را مصرف می کنید. برخی می گویند که کلاژن در صبح بسیار مفید است و برخی دیگر می گویند بهتر است در شب مصرف شود.  به طور کلی نحوه ی مصرف و میزان دوز مناسب به هدف شما از استفاده از مکمل کلاژن بستگی دارد.

چه مدت زمانی طول می کشد تا مکمل های کلاژن اثرات خود را نشان دهند؟

توصیه می شود حداقل 3 ماه از مکمل ها استفاده شود.

آیا مصرف کلاژن بر چاقی صورت تاثیرگذار است؟

مصرف این پودر بر چاقی صورت انسان تاثیری ندارد و پودر کلاژن از طریق ایجاد کشیدگی بر پوست چین و چروک را برطرف می کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *